Žádné položky
 
Nejprodávanější
 
Buďte v kontaktu
 

Zameťte s alergií na roztoče

Roztoči bytového prachu

Roztoči jsou okem nepozorovatelní členovci příbuzní klíšťatům a pavoukům. Nejnebezpečnější pro alergiky jsou roztoči přítomní v domácím prostředí, označovaní termínem roztoči bytového prachu, kteří jsou nejčastější příčinou alergie označované též jako alergie na bytový prach.

 

Co potřebují roztoči k životu, kde se jim daří a co je ničí

Roztoči se živí zejména drobnými odpadnutými částečkami povrchu naší pokožky. Nejvhodnější podmínky pro růst roztočů zaručuje prostředí s teplotou 22 - 26 °C a vlhčím vzduchem. Sluneční světlo, vysoká či nízká teplota a sucho roztoče naopak hubí.

 

Projevy alergie zapříčiňují roztočové alergeny

Roztoči bytového prachu způsobují alergie svými alergeny, obsaženými především v jejich výměšcích, a to hlavně ve fekáliích. Roztočové alergeny se šíří hlavně vzduchem a našemu organismu vadí jejich vdechování. Roztočové alergeny se spojují s relativně většími částečkami prachu. Alergické potíže roztočového původu se proto často projevují večer po ulehnutí do postele a poté během noci až do rána.

 

Kde se roztoči bytového prachu vyskytují nejvíce

V běžném bytě se nejvíce roztočů a jejich alergenů vyskytuje v ložnici, především tedy v lůžku. Bylo zjištěno, že největší množství roztočů obsahují matrace, velmi vysoký počet roztočů obývá také polštáře, peřiny a deky. Tomuto se však dá předejít.

 

Jak proti těmto roztočům bojovat? Vyberte si kvalitní antialergickou přikrývku a polštář!

Roztoči nesnáší výplně z dutých vláken, jelikož tato vlákna umožňují dobré provzdušnění a rychlý odvod vlhkosti, což roztoče hubí. Právě z dutých vláken jsou vyrobeny naše polštáře a přikrývky. Kromě náplně z dutého vlákna Vám s roztoči pomohou také materiály, ze kterých jsou přikrývky ušity. Naše lůžkoviny z řady Exclusive, jsou navíc ošetřeny technologií Silver Active, která do vlákna povrchové látky přidává částečky stříbra, které roztoče odpuzují. Jejich zakoupením tedy můžete udělat první krok v boji proti alergii na prachové roztoče a Vaše tělo již nebude muset v noci bojovat s těmito nepříjemnými parazity.

Dopřejte svému tělu při spánku klid a vstávejte do nového dne s plnými zásobami energie!